law_6-compressor

درباره کلینیک و مرکز مشاوره آرش:

این کلینیک، اولین و تنها مرکز روان شناسی و مشاوره تحت نظارت سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران در (فردیس کرج و حومه) است که جهت مداخله تخصصی دررفع مشکلات فردی – خانوادگی و اجتماعی این منطقه در سال ۱۳۹۶ به همت جناب آقای ضرغام قنبرپورعالم دانش آموخته ی دانشگاه علامه طباطبایی تهران افتتاح شد ، این مرکز با گزینش مشاوران و روان شناسان با تجربه، آمادگی ارائه بهترین خدمات روان شناختی روزدنیارا درزمینه های مختلف دارد

  خدمات ما

 زوج درمانی:

حوزه ای از روان درمانی است که با هدف کاستن از ناهماهنگی ها و تعارضات  زناشویی و پدید آوردن تعادل روان شناختی در تعامل دو نفر انجام می شود . تعارض های همسران می تواند ریشه ها و سرچشمه های روانی، جنسی، اجتماعی، اقتصادی، عقیدتی، سیاسی و . . . داشته باشد. مشکلات زناشویی می تواند فقط بر سرچند مساله یا معیار رخ داده باشد. در زوج درمانی، روان شناس یا مشاورخانواده بر پایه دانش و تجربه خود، می کوشد از آشفتگی زندگی زوج بکاهد، الگوهای منفی تکرار شونده و خطاهای فکری هر یک را به خود و دیگری شناسانده و الگوهای ناسازگارانه بین آنها را برطرف می سازد تا زوجین نظمی جدید و متناسب بیافرینند و شخصیت خودشان را رشد دهند. گاهی اوقات ممکن است یک یا هر دو همسر، علاوه بر زوج  درمانی برای روان درمانی شناختی – رفتاری و یا روانکاوی به درمانگر دیگری ارجاع داده شوند. هم چنین ممکن است، درمان مشکلات از طریق دارو  درمانی، نزد روانپزشک برای یک یا هر دو تجویز شود.زوج درمانی،سویه های گوناگون دارد که درهر یک از این سویه ها، نیز زوج درمانگران ممکن است از مکتب ها و ساختارهای ناهمگونی بهره ببرند. بنابراین، ممکن است روند و فرآیند کاری یک زوج درمانگر با دیگری تفاوت کم یا زیادی داشته باشد.

  ما چکار میکنیم

تفاوت روان شناس و مشاور:

گرچه هم پوشی قابل توجهی بین این دو تخصص وجود دارد، اما تفاوت هایی نیز در نحوه ی درمان آنها وجود دارد، تمرکز مشاورین بر کمک به افراد در تصمیم گیری هاست، اما روان شناسان فرد را به سوی دستیابی به سلامت روان کمک می کنند، مشاورین از آزمون های تشخیص شغلی، حرفه ای و رغبت سنج استفاده می کنند اما روان شناسان بالینی آزمون های فرافکن را مورد استفاده قرار می دهند. محل اشتغال مشاورین بطور معمول در مراکز مشاوره است اما روان شناسان بطور اعم در بیمارستان ها نیز کار می کنند. روان شناسان بالینی ، علاقمند به یافتن و درمان آسیب ها و اختلالات روانی هستند، در حالیکه مشاورین، اختلالات فرهنگی اجتماعی را نیز مد نظر دارند. روان شناسی بالینی، در کار خود از روان کاوی استفاده می کنند، در حالیکه مشاوران روش های انسانگرایانه و مراجع – محوری استفاده می کنند.

  کار ما چیست

تخصص ما، هنر ما در ارائه خدمات به شماست

با ما تماس بگیرید
Envato Logo

“در گذشته فکر می کردم بمب اتم ما را از بین خواهدبرد،حالا فکرمی کنم اگرچیزی بخواهد مارا فناکند،چیزی نخواهدبود، مگرروابط غیرانسانی مانسبت به هم و اعضاء خانواده نسبت به یکدیگر”.  ویرجیناستیر.

رسول عالم

آخرین مقالات

خانواده درمانی

12ام مرداد, 1399|بدون دیدگاه

خانواده درمانی، مداخله‌ای است که بر تغییر تعاملات بین اعضای خانواده متمرکز است و در آن تلاش می‌شود کارکرد [...]

همکاران و شرکای ما