امروز دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ برابر با Monday, 6 April , 2020

کرج-فردیس-بین فلکه اول و دوم-پایین تر از بانک ملی-پلاک۱۲۰۶-طبقه اول* تلفن :۳۶۵۹۱۵۹۵-۰۲۶ و ۳۶۵۳۰۳۹۴-۰۲۶

اختلال یادگیری به معنی نارسایی دریک یاچند فرایند روان شناختی در زمینه فهمیدن و بکاربردن زبان، اعم ازکلامی یا نوشتاری است که بصورت نارسایی در زمینه گوش کردن، فکرکردن، صحبت کردن، هجی کردن یا خواندن، نوشتن و حساب کردن بروز می کند.

تشخیص کودکان دارای اختلال یادگیری:

بسیارندکودکانی که ظاهری طبیعی دارند و رشدجسمی قد و وزن شان حاکی از بهنجار بودن آنها است،هم چنین، آنان از نظر هوشی وضعیت کم و بیش عادی دارند، به خوبی حرف می زنند و مانند کودکان بازی می کنند. زمانی که به مدرسه می روند و می-خواهند خواندن و نوشتن وحساب یادبگیرند دچار مشکلات جدی می شوند.اغلب والدین آنان از دلایل ناتوانی یادگیری آنها بی خبرند.

ویژگی های کودکان دارای اختلال یادگیری:

کودکان با مشکلات یادگیری،ناهمگن هستند و ویژگی های بسیار متفاوتی دارند، اگرچه نارسایی در درجه اول بر روی جنبه درسی کودکان تاثیردارد، اما باید درنظر داشت که حوزه های دیگر چون حوزه های اجتماعی و شغلی فرد هم به نوعی از آن تاثیر می گیرند و در بسیاری از موارد بر روی بهداشت روانی و عزت نفس آنان اثر منفی می گذارند.علاوه براین،چنین کودکانی ممکن است مشکلات همایندی مثل: اختلال نقص توجه، بیش فعالی، افسردگی و مشکلات عصبی دیگر نیز داشته باشند.

سوالات شما

اختلال یادگیری به معنی نارسایی دریک یاچند فرایند روان شناختی در زمینه: فهمیدن و به کاربردن زبان، اعم از کلامی یا نوشتاری است که بصورت نارسایی در زمینه گوش کردن، فکرکردن، صحبت کردن، هجی کردن یا خواندن – نوشتن و حساب کردن بروز می کند.
بسیارند کودکانی که ظاهری طبیعی دارند و رشد جسمی، قد و وزن شان حاکی از بهنجار بودن آنها است، هم چنین آنان هوش کم و بیش عادی دارند، به خوبی حرف می زنند و مانند سایرکودکان بازی می کنند، زمانی که به مدرسه می روند و می خواهند خواندن و نوشتن و حساب یاد بگیرند دچار مشکلات جدی می شوند، اغلب والدین آنها از دلایل ناتوانی یادگیری آنها بی خبرند.
کودکان با مشکلات یادگیری،ناهمگن هستند و ویژگی های بسیار متفاوتی دارند، اگرچه، نارسایی در درجه اول بر روی جنبه درسی کودکان تاثیردارد، اما باید در نظر داشت که حوزه های دیگر مثل: حوزه های اجتماعی و شغلی فرد هم به نوعی از آن تاثیر می گیرند و در بسیاری از موارد بر روی بهداشت روان و عزت نفس آنان اثر منفی می گذارند، علاوه برآن، چنین کودکانی ممکن است مشکلات همایندی مثل: اختلال نقص توجه، بیش فعالی، افسردگی و مشکلات عصبی دیگر نیز داشته باشند.

پیام بگذارید

(۰ دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *