امروز دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ برابر با Monday, 6 April , 2020

کرج-فردیس-بین فلکه اول و دوم-پایین تر از بانک ملی-پلاک۱۲۰۶-طبقه اول* تلفن :۳۶۵۹۱۵۹۵-۰۲۶ و ۳۶۵۳۰۳۹۴-۰۲۶

دوره آموزشی تربیت درمانگر شناختی-رفتاری

دوره آموزشی تربیت درمانگر شناختی-رفتاری- درمان شناختی- رفتاری نوعی نظام روان درمانی مبتنی بر شواهد علمی، کوتاه مدت، تکلیف مدار، ساخت یافته، مشارکتی و مبتنی بر مفهوم سازی موردی است که تلاش می کند واکنش های هیجانی شدید و رفتارهای خود آسیب رسان مراجعان را از طریق اصلاح و تغییر تفکر مخدوش و باورهای غیرانطباقی زیربنایی این واکنش ها کاهش دهد.

­درمان شناختی رفتاری در ظاهر درمانی آسان جلوه می کند که هر کسی می تواند آن را انجام دهد!!!، اما درک صحیح، تسلط و به کارگیری موثر فنون و راهبرد این شیوه درمانی مستلزم برخورداری از دانش، نگرش و مهارتهای اساسی است که فقط در سایه آموزش و نظارت بالینی صحیح حاصل می شود و هدف دوره آموزشی تربیت درمانگر شناختی-رفتاری تقویت این توانایی ها است.

همچون هر درمان مؤثر دیگر، درمان شناختی- ­رفتاری اگر به طور نامناسب یا ناکافی اجرا شود، یا اگر به شیوه­ غیراخلاقی ارائه شود، ممکن است آسیب ­زننده باشد. درمان شناختی­- رفتاری اگر توسط درمانگران آموزش ­ندیده، بدون نظارت کافی و به شیوه­ غیرماهرانه، با یک فرمول­بندی نادرست برای مراجعان نامناسب ارائه ­شود، می­ تواند ناسالم و گاه مخاطره­ آمیز باشد.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *